Pohádkář

Pohádkář je lovestory, v níž je vášeň tak spalující a touha tak silná, že nezáleží na jméně! Je to příběh, který byste možná nechtěli zažít, ale určitě ho budete chtít vidět. Někdy si prostě nedokážete pomoci. Jdete a dostáváte se až na hranu. Nakloníte se přes ni. Víte, že stačí milimetr a spadnete. Zřítíte se do propasti. Ale ten okamžik vám za to stojí. Ten okamžik mezi vzletem a pádem. Pohádkář je milostný příběh člověka balancujícího na hraně lásky, vášně a lži.

Film Pohádkář natočil režisér Vladimír Michálek podle stejnojmenného bestselleru Báry Nesvadbové a scénáře Marka Epsteina. To vše originálně završuje herecká sestava v čele s okouzlujícím Jiřím Macháčkem, pětinásobnou držitelkou Českého lva Annou Geislerovou a topmodelkou Evou Herzigovou, která se po řadě zahraničních příležitostí objeví poprvé v českém filmu!

Příběh

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott (Matěj Hádek) brzy ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává milostné drama hlavního hrdiny Máry/Kamila (Jiří Macháček), který si vybudoval dva souběžné životy se dvěma krásnými ženami (Eva Herzigová a Aňa Geislerová). Začíná objevovat muže, který chce příliš mnoho žen. A příliš mnoho žen chce jeho. Pro Pohádkáře jsou ženy výzvou, vášní i inspirací, jsou objektem lásky i lži, lži, kterou buduje s takovou samozřejmostí, že si ji vlastně ani neuvědomuje. Žije ve světě svého velkého živého snu, v němž je tím, kým zrovna chce být, kde platí pouze tady a teď, v němž se zapomíná, co bylo včera a nečeká na to, co bude zítra. Snu, který je tolik povznášející pro něj a tolik zničující pro lidi, které by chtěl milovat. Snu, kterému se díky pohádkářovu šarmu tak lehce podléhá.

Film Pohádkář vypráví jedinečný, ale mnohými z nás zažívaný příběh. Příběh o touze, podvodu a věčném odpouštění. Příběh lidí ztracených v bludišti lásky, z kterého nemohou a možná ani nechtějí najít cestu.
Protože láska podobně jako lež bývají slepé. Čím blíže se kapitán Rott dostává k podstatě toho, jaký Mára/Kamil byl, tím víc začíná chápat nejen to, že prostě nemohl žít jinak, než žil, ale chápe i důvody přetrvávající lásky obou jeho partnerek. A co víc, díky Márovi možná dokáže najít klíč k vyřešení vlastního života, který se mu hroutí pod rukama.

pohadkar-1

Tvůrci

* Režie: Vladimír Michálek
* Scénář: Marek Epstein
* Námět: Barbara Nesvadbová
* Kamera: Martin Štrba
* Architekt: Milan Býček
* Kostýmní návrhářka: Tatiana Kováříková
* Hudba: Roman Holý
* Zvuk: Radim Hladík jr.
* Střih: Olina Kaufmanová
* Masky: Zdeněk Fencl

Hrají

* Aňa Geislerová – Dana
* Eva Herzigová – Karla
* Jiří Macháček – Mára
* Matěj Hádek – David Rott
* Anna Linhartová – Lenka
* Mariana Kroftová – Zuzana

Producent a koproducent:

* Producent: Marlene Film
* Koproducenti: Petr Žaluda, RWE, SproAlfa
* Výkonná produkce: Aleš Týbl

pohadkar-2
pohadkar-3
pohadkar-4
pohadkar-5
pohadkar-6
pohadkar-7
img_7402
img_7401
img_7399
img_9389